>> >> 2009  >>  Popis veslača

12.MARATON LAĐA - 8.8.2009.godine

Poimenični popis (prijavljenih) veslača
(u ovaj popis ekipe su uvele i druge osobe osim veslača: trenere, voditelje udruge...)

BAĆINA: Barbir Leonardo, Bogunović Nedo,Cvijanović Zoran, Dropulić Ivica, Družijanić Nikica, Grgurinović Leo, Jelovac Radovan, Krilić Tonći, Nikolac Neven, Pirjevac Vjekoslav, Radaljac Petar, Radoš Željko, Rohač Damir, Rohač Radenko, Srzentić Jerko, Šunjić Ante.

BAĆINA mladi:Barbir Vinko, Begović Bernardo, Begović Valentino, Bogunović Nikša, Čupić Josip,  Družijanić Damir, Franić Vladimir, Giljević Tigo, Grančić Teo, Katić Jurica, Katić Marko, Katić Vlatko, Marinović Mate, Mihaljčuk Antonio, Rončević Neven.

Plavo srce za Klaićevu:Anić Milić Ante, Ćavar Ivan, Đurđević Goran, Fabijanić Mario, Far Slaven, Gluhak Petar, Glušić Tomislav, Grah Neven, Jakovjević Eugen, Katušić Milan, Kaurčić Davor, Kučko Mario, Kelković Tomislav, Lukić Želimir, Marković Srećko, Meštrović Marin, Olup Tomislav, Papić Ivan, Plečko Mihovil, Sekulić Domagoj, Skuliber Bernard, Špoljar Davor, Tudja Kristijan, Zeba Ivo, Žlimen Ivan.

Crni put: Boras Mate, Brečić Perica, Galov Ante, Kežić Ivica, Krstičević Mario,  Markota Ante, Medak Božo, Musulin Josip, Petković Filip, Petković Ivan, Senta Ivan, Senta Ivan, Senta Mile, Šiljeg Filip, Volarević Duje , Volarević Matko, Volarević Mirko, Volarević Mirko.

Čeljevo: Antić Krešimir, Bartolović Nikola, Buntić Ivan, Čuljak Stjepan, Đorđić Goran, Jelčić Jure, Jerkić Mario, Jozić Dragan, Jovanović Boško, Jovanović Ivica, Kordić Rafo, Marjanović Mato, Musulin Mirko, Petković Davor, Pavlović Josip, Primorac Ivan, Primorac Josip.

Domagojevi gusari-Vid: Brnas Augustin, Bukovac Ante, Glavinić Ivica, Glavinić Mate, Ilić Leo, Manenica Hrvoje, Markota Branko, Markota Željko, Marušić Mario, Matić Cvito, Matić Miro, Pejar Josip, Ramić Ante, Ramić Andrija, Šiljeg Ranko, Šutalo Andrija, Volarević Mato, Vučić Ante, Vučić Nedo.

Domagojevi gusari (mladi): Brnas Dragan, Boras Josip, Komazin Ivan, Matić Ante, Medak Mirko, Markota Žarko, Marušić Hrvoje, Parmać Jure, Suton Ivan, Suton Marin, Ramić Vlado, Šiljeg Kristijan, Šiljeg Vinko, Vidović Mateo, Volarević Vinko, Vučić Ivan.

Donjani donji: Dragobratović Hrvoje, Kadijević Dragan, Kadijević Mirko, Kadijević Mirko, Kadijević Saša, Knežić Dragoljub, Knežić Mijo, Knežić Špiro, Palinić Petar, Sršen Damir, Sršen Dario, Sršen Ivan, Sršen Jadran, Sršen Marijan, Sršen Mario, Sršen Mario, Sršen Slave, Sršen Vedran, Sršen Vitomir, Sršen Zoran.

Gospa od zdravlja, Vlaka: Babić Marino, Babić Matko, Babić Slavko, Bjeliš Petar, Čović Josip, Deak Drago, Deak Jurica, Deak Kristijan, Kapović Josip, Kiridžija Jure, Mustapić Josip, Mustapić Mirko, Popović Vladimir, Prović Boris.

Gusar Komin: Burić Marijan, Dugandžić Ante, Dugandžić Boris, Dugandđić Dragutin, Dugandžić Mateo, Dugandžić Tomislav, Martić Mihovil, Medak Anđelo, Medak Hrvoje, Medak Stojan, Medak Pero, Odak Goran, Oršulić Leonardo, Oršulić Nikola, Oršulić Toni, Oršulić Vice, Šuman Boris, Šuman Velibor,  Vlahović Filip, Vlahović Stjepan, Vujević Ivan, Vujević Martin, Vujević Mijo.

Jerkovac: Duje Batinović, Hrvoje Batinović, Lukrecio Batinović, Hrvoje Bebić, Ivan Bebić, Petar Bebić, Tomislav Bebić, Ante Ćelić, Petar Ćelić, Toni Ćelić, Dane Ćelić, Kristijan Grmoja, Darko Jerković, Drago Jerković, Ivan Jerković, Josip Jerković, Mario Jerković, Mario Kozina, Matej Krstičević, Stipe Kaleb, Ivica Kaleb, Branko Medak, Daniel Miškić, Ivan Šiljeg.

Južnjak Ploče: Bukovac Mirko, Cvitanović Bartol, Čavar Marin, Despot Luka, Dugandžić Ante, Dugančić Valter, Erak Mateo, Gavran Mate, Kelava Slaven, Krstić Živko, Nikolac Stipe, Lovrić Joško, Klarić Dinko, Penić Goran, Skaramuca Ivan, Raguž Hrvoje, Nino Žderić, Petar Žilić.

Komin: Burić Ivan, Družijanić Mišel, Krmić Luka, Maleta Joško, Marušić Stanko, Medak Tomislav, Medak Zvonimir, Oršulić Marinko, Oršulić Zlatko, Vladimir Ivan, Vlahović Ivan, Vujević Jerko, Vujević Zvonimir.

Krvavac:  Ćendo Davor, Ćendo Hrvoje, Ćendo Ivan, Jelčić Boro, Jelčić Bernard, Jerković Darko, Krstičević Tomo,  Liković Luka, Marević Hrvoje, Nikolić Ivan, Ujdur Josip, Ujdur Niko, Stipe Ujdur, Vučković Darko, Vučković Ivan, Vučković Miroslav, Vučković Viktor, Vučković Nikola, Vučković Željko.

Krvavac II: Barbir Nedad, Barbir Pero, Barbir Predrag, Barišić Duje, Barišić Miroslav, Glavinić Miroslav, Gnječ Joško, Grgić Ante, Jelčić Zvonimir, Jelčić Tomislav, Jelčić Zvonimir, Marušić Joško, Obradović Rajko, Rakić Mario, Ujdur Ivan, Vučković Andrija, Vučković Stipe. 

Marko Markota –Rogotin: Zlatko Barčot, Vojko Bošković, Ante Glamuzina, Duje Glamuzina, Josip Glamuzina, Kristijan Mandić, Josip Markota, Josip Markota (Igor), Mario Markota, Viktor Markota, Pero Musulin, Joze Šunjić, Katarino Šunjić, Tomislav Šunjić, Tomislav Šunjić Zeko, Mirko Rezić, Andrej Žderić, Branko Žderić, Joško Žderić, Jure Žderić, Mato Žderić.

Metkovke: Brečić Ivana, Čarapina Ana, Dodig Kata, Dodig Zdravka, Dugandžić Ankica, Dropulić Katica, Jakić Marijana, Krstičević Anamarija, Livajić Ivana, Nataša Lončarević, Miškić Milena, Musulin Željana, Odak Marijana.

Molise-Italija: Baranello Pietro, Cipressi Fabio, De Notaris Marcello, Genova Luigi, Guidotti Jacopo, Ferrente Federico, Manso Gianni, Manuele Mattia, Petrucelli Pasquale, Rucci Marco, Trolio Andrea, Verna Donato, Verna Raffaele, Vitantonio Luca, Zara Antonio, Zara Giuseppe.

Norin Matijevići: Ateljević Zoran, Badanjac Lazar, Batinović Milenko, Jovica Matko, Kaleb Drago, Kaleb Ivan, Kaleb Luka, Lacku Ivan, Nikolić Antonio, Nikolić Duje, Nikolić Joško, Nikolić Marin, Markota Silvio, Mioč Andrija, Padovan Tonći, Palić Marko, Škubonja Izvor, Šprlje Ante  

Peračko blato: Barbir Ivan, Gradac Marijo, Gradac Mate, Leburić Jurica, Leburić Mile, Lekić Andrej, Manenica Šime, Maršić Mario, Medak Mario, Mikulić Marijan, Ostojić Mario, Ostojić Mate, Ostojić Mate, Ostojić Petar, Ostojić Rade, Ostojić Roni, Ostojić Toni, Piskač Tin.

Plina Stablina: Barbir Joze, Barbir Robert, Butigan Jurica, Erak Mario, Lovrić Antonio, Radaljac Marin, Radaljac Nikola, Radoš Mile, Štrbić Antonio, Zmijarević Goran, Zmijarević Matko, Zmijarević Srećko, Žderić Tomislav, Žderić Perica.

Primorsko - goranska županija: Arambašić Ivan, Ban Michael, Brusić Josip, Butorac Igor, Cop Mario, Čubrić Adrijano, Fućak Robert, Pap Marijan, Polić Vinko, Superina Angelo, Tadej Bruno, Udovičić Nickol, Vlašić Jadranko, Zrilić Ivo.

Prud: Jakić Josip, Jakić Marko, Jakić Mate, Marušić Ante, Marušić Antonio, Marušić Josip, Marušić Petar, Petković Rudolf, Rončević Stiven, Taslak Domagoj, Taslak Mirko, Volarević Ivan, Volarević Josip, Volarević Marin, Volarević Mate, Volarević Petar, Volarević Vedran.

Rogotin: Bošković Leo, Dodig Jadranko, Glamuzina Ivan, Glamuzina Marin, Glamuzina Matko, Grgurinović Nikola, Grgurinović Slaven, Jerković Domagoj, Jerković Joško, Jerković Mate, Jerković Nedjeljko, Jerković Tomislav, Kaleb Ivan, Laura Vlatko, Nikolac Luka, Nikolac Mario, Šunjić Antiša, Šunjić Ivan, Šunjić Ivica, Šunjić Mihovil, Šunjić Romano, Takač Ivan.   

Sisak: Belčić Hrvoje, Dobrečević Dejan, Jelisavac Milorad, Kolar Tomislav,  Mahač Alen, Milinković Tomislav, Milovanović Velizar, Panjković Vedran, Pavlić Bojan, Rajković Rajko, Supančić Juraj, Stuhne Miljenko, Šaban Franjo, Šoštarić Davor, Šoštarić Ivan, Španović Ivica, Vorkapić Matija, Zabreščak Mario, Zrnić Pavle, Zrnić Sandro.

Stablina: Barbir Mate, Jakić Denis, Jakić Ivan, Kuhar Mišel, Lovrić Ante,  Mihaljević Renato, Pijević Stipe, Štrbić Andrija, Štrbić Ivan, Žderić Ante, Žderić Marin, Žderić Mirko.

Staševica: Barbir Ante, Ćendo Ante, Ćendo Radoslav, Dropulić Nedjeljko, Erceg Joško, Jujnović Vladimir, Kežić Ante, Krešić Anel, Kužić Nikola, Marević Jakov, Mateljak Ante, Mateljak Drago, Mateljak Pavao, Musulin Ivo, Musulin Luka, Rakić Andrej, Rončević Ivica, Šiljeg Boris, Usorac Joško, Mirko Vlahović.

Staševica juniori: Barbir Ante, Mili Barbir, Cvijetić Nikola, Ćendo Ivan, Dripulić Ivan, Gnječ Ante, Gnječ Mate, Grgurinović Vinko, Jerković Ante, Kežić Mirko, Kežić Pavao, Krešić Darko, Marević Darko, Marević Dragan, Marević Petar, Musulin Joško, Musulin Krešimir, Musulin Matko, Rončević Josip, Šunjić Antonio, Stipe Šunjić.

Sveti Jure – Desne: Batinović Ante, Batinović Branimir, Batinović Ivan, Batinović Ranko, Bebić Hrvoje, Golemac Miodrag, Golemac Mirko, Grgić Ante, Jerković Jerko, Markić Ante, Markić Ivan, Markić Jure, Markić Tomislav, Medak Alen, Medak Dario, Medak Ivan, Medak Robert, Šetka Ivan, Šetka Jurica, Šetka Tihomir, Šiljeg Ilija, Volarević Oliver.

Sveti Nikola - Metković: Bilić Ivan, Bulum Mate, Dragičević Neven, Đaković Gordan, Ivanković Ivan, Jakić Petar, Komšić Ivan, Kuran Ivan, Manenica Marko, Pavlović Hrvoje, Pehar Ante, Pehar Darijan, Pehar Goran, Piccolotti Ivan, Trgovčević Miroslav.

Sveti Nikola - juniori -Metković: Batinović Ante, Batinović Tomislav, Bebić Antonio, Bebić Ivan, Bebić Mirko, Boras Josip, Gluščević Ivan, Kežić Josip, Krstičević Vinko, Mačinković Mario, Matić Joško, Medak Josip, Senta Ivan, Slavković Drago, Šiljeg Božo, Tomić Antonio, Volarević Hrvoje, Volarević Ivan.

Sv. Roko – Podrujnica: Bezer Li, Ćelić Ante, Ćelić Denis, Ćelić Gordan, Ćelić Karlo, Ćelić Markica, Ćelić Srećko, Dragović Jure, Jakić Igor, Jerković Marko, Kovač Goran, Marević Jadranko, Mateljak Dalibor, Mateljak Ivo, Mateljak Zoran, Protrka Darijo, Prusac Tomislav, Volarević Ivan, Zloić Ivan.

Šarić Struga:  Erak Luka, Karamatić Ivan, Karamatić Toni, Kostreš Željko,Nikolac Antonio, Nikolac Božo, Nikolac Denis, Nikolac Filip, Nikolac Ivan, Nikolac Krešimir, Nikolac Krunoslav, Nikolac Marko, Nikolac Mate,  Nikolac Nikica, Nikolac Stipe, Nikolac Tihomir, Nikolac Vladimir, Nikolac Zoran, Odobašić Ivan, Oršulić Jure, Parmać Marin, Rokov Toni, Radonić Nino.

Škrapa-Momići: Batinović Ivan, Bezer Ante, Bezer Denis, Bezer Mirko, Brljević Ivan, Brljević Petar, Brljević Roko, Dominiković Ivica, Dominiković Marko,Jerković Ivo, Jerković Marino, Jerković Mile, Marević Mate, Mijoč Ante, Plećaš Ante, Plečaš Duje, Plećaš Ivan, Plećaš Josip, Plećaš Tomislav, Tutavac Hrvoje, Ujdur Pavo.

Torcida –Ploče: Barbir Darjan, Barbir Stipe, Bjelogrlić Ozren, Ćavar Silvestar, Džeko Tomislav, Franić Damir, Giljević Ivan, Jerković Josip, Krilić Josip, Krstić Goran, Krstičević Aljoša, Pavlović Vladimir, Spremo Nikola, Žderić Baldo, Žderić Mario.

Vatrogasci Bjelovar: Atanasovski Zoran, Bakić Branimir, Bažulić Denis,  Cikač Goran,  Ćurić Tomislav, Galić Silvije, Horvat Marijan, Jareb Ivan, Kaleb Ivan, Kapustić Davor, Krstičević Tomislav, Krolo Mario, Mario Mlinarić,  Pavlović Mario, Smrček Tomislav, Rođak Mihael, Tandara Dinko, Zeman Hrvoje,  Zlojić Ivan.

Veterani IV. brigade ZNG: Čarapina Željko, Glavinić Ivica, Jakić Vice, Jelavić Joško, Kolovrat Zoran, Krstičević Nikša, Maslać Mato, Marević Ante, Marušić Denis, Marušić Jurica, Musulin Ivica, Musulin Stanko, Petković Ivan, Petković Tomo, Talajić Niko, Tomašević Darijo, Volarević Nikica, Vučić Vinko, Zovak Branko.

Vidonje - Mlinište: Barišić Branko, Barišić Ivan, Barišić Martin, Barišić Mario, Barišić Nikša, Barišić Nikola, Galov Mario, Janković Mario,  Matić Radoslav, Mijoč Antonio, Mioč Marko, Mijoč Ivan, Matić Ivica, Matić Vinko, Milolaža Jure, Obšivač Nikola,  Obšivač Stipe, Popović Danijel, Popović Denis, Hrvoja Vidović, Slaven Vidović.

Zagreb: Bagarić Ivan, Bilić Josip, Brumen Miljenko, Domjanović Ante, Dumenčić Slavko, Fadiga Matija, Jerković Tomislav, Kolarec Branimir, Momić Mladen, Mršić Krešimir, Danijel Puzjak, Ivan Rebić,  Šindler Davorin, Šunjić Marijan, Volarević Miro, Zrnić Dragan, Žderić Jurica.

Žrnovski galioti –Žrnovo, Korčula: Bastitić Marko, Bastitić Zlatko, Biliš Mario, Borovac Tonći, Brčić Jakša, Brčić Ante,  Bulić Emil, Crnković Sanjin, Curać Ante, Curać James, Curać Željko, Grbin Veljko, Ivanković Mario, Ivanković Milan, Jeričević Frano, Jeričević Jakov,  Kundak Alen, Laus Ante, Makarun Nikola,  Matulović Martin, Plazanić Davor, Skokandić Vicko, Šegedin Jakov, Vranješ Drago, Zekan Filip.
 

Povratak na vrh stranice

 

 

FOTOGALERIJA

12.maraton lađa-foto

Lađom na La Manchu

 

Lađarski pothvat

Lađari preveslali kanal La Manche

 

ZANIMLJIVOSTI

Sudjelovalo 40 ekipa, od čega 32 iz Neretve, 2 iz inozemstva (Italija i BiH), 4 iz kontinentalnog dijela Hrvatske, 1 iz Primorsko-goranske županije i 1 s Korčule.

Ukupan broj prijavljenih veslača je 738 što je rekordan broj te čini ovu manifestaciju jednom od najpopularnijih sportskih manifestacija u Hrvatskoj.

Svaka veslač koji izvesla cijeli maraton napravi u prosjeku 7000 zaveslaja.

 U osiguranju je bilo angažirano više stotina osoba (policija, zaštitari, redari) diljem rute Maratona, uz sudjelovanje policijskih i drugih plovila u osiguranju te helihopterske jedinice.

 Na vodi je Maraton lađa pratilo oko 1500 gledatelja na pratećim brodovima, dok duž obale i gradovima sveukupno oko 50.000 gledatelja.

 Od visokih državnih uzvanika Maraton lađa su pratili Predsjednik Republike Hrvatske Stjepan Mesić, Predsjednik Sabora Luka Bebić te potpredsjednici Sabora Vladimir Šeks i Josip Frišćić.

 Maraton se održava pod pokroviteljstvom Predsjednika Republike Hrvatske te Hrvatskog sabora.

Ukupni troškovi organizacije ovog Maratona lađa su 470.000 kuna. Gradovi Metković, Opuzen i Ploče su potpisali ugovor kojim se obvezuju sufinancirati organizaciju Maratona lađa s po 57.000. kuna, dok se Dubrovačko-neretvanska županija obvezala sufinancirati Maraton lađa sa 70.000 kuna.

Generalni sponzor Maratona lađa je Agrokor.

 

         

 

©  Udruga lađara Neretve

   Mapa weba